В Україні за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Мінсоцполітики запрацювали 24 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Мобільні бригади Запоріжжя, Дніпра, Полтави, Одеси, Вінниці, Ужгорода, Тернопіля, Чернівців, Хмельницька, Львова, Луцька та Івано-Франківська надаватимуть допомогу постраждалим від насильства, та внутрішньо переміщеним особам, які вимушено залишили зони бойових дій.
Про це повідомляється на сайті UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення.
У кожному місті функціонує по 2 бригади. До складу кожної з яких входять два фахівці/-чині (психолог/-иня, соціальний/-а працівник/-ця), а також водій з автомобілем.
Унікальність надання послуг полягає в їхній мобільності – спеціалістки/-ти бригад можуть виїжджати на виклики до найбільш важкодоступних місць, надавати послуги мешканкам/-цям місцевих громад і внутрішньо переміщеним особам, що перебувають на їх території та не мають доступу до спеціалізованих закладів чи обмежені у пересуванні.
Що роблять мобільні бригади?
-
надають психологічну допомогу постраждалим особам;
-
реагують на повідомлення про випадки насильства, зокрема шляхом кризового й екстреного втручання;
-
інформують постраждалих осіб про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надавачів таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб (притулки, кризові кімнати, денні центри та інші);
-
роз’яснюють постраждалим особам їхні прав та можливості отримання допомоги;
-
проводять інформаційно-просвітницьку діяльність.
Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів Великої Британії, Канади та CERF (Central Emergency Response Fund) та у партнерстві з місцевими органами влади та виконавчими партнерами ГО «Віра, Надія, Любов», Благодійним фондом «Посмішка ЮА», Молодіжним благодійним фондом «Ініціатива» та Благодійним фондом «Butterfly».
Контакти мобільних бригад можна знайти за посиланням.
Довідково
Робота у форматі мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, яку пілотував UNFPA з виконавчим партнером «Українська фундація громадського здоров’я» у 2015 році, успішно зарекомендувала себе на сході України. Тоді завдяки мобільності послуг вдалося допомогти багатьом жінкам, які проживали на лінії зіткнення та у важкодоступних населених пунктах Донецької та Луганської областей. Пізніше мобільні бригади почали працювати і в інших областях України. З 2015 по кінець 2019 року оперативна допомога спеціалістів/-ок мобільних бригад була надана понад 60 тисяч жінок, постраждалим від насильства.