- Основні міжнародні правові акти для впровадження принципів ґендерної рівності
- Що таке насильство?
- Що таке ґендер?
- Види насильства
- Що таке свідома і добровільна згода?
- Типи сексуальних домагань
- Постраждала особа має право
- Перелік суб’єктів, що здійснюють заходи із запобігання та протидії насильству за ознакою статі
- Напрями надання допомоги постраждалим особам
- Заходи з протидії насильству за ознакою статі
- Відповідальність за вчинення насильства.
Ст. 152 («Зґвалтування») Кримінального кодексу:
– Вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (зґвалтування), – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
Повторно або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених статтями 153-155 цього Кодексу, або вчинення таких діянь щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, або щодо особи у зв’язку з виконанням цією особою службового, професійного чи громадського обов’язку, або щодо жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої особи, – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.
Вчинені щодо особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди, – караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.
Ст. 153 («Сексуальне насильство») Кримінального кодексу:
– Вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи (сексуальне насильство), – карається позбавленням волі на строк до п’яти років.
Повторно або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених статтями 153-155 цього Кодексу, або вчинення таких діянь щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, або щодо особи у зв’язку з виконанням цією особою службового, професійного чи громадського обов’язку, або щодо жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності, – карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»
Ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
– Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого – карається накладенням штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.