Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Урядовий контактний центр презентував створення сайту «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей (сайт 1547)

9 грудня цього року Урядовий контактний центр провів презентацію  сайту «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей (сайт 1547).

У заході взяли участь Катерина Левченко – Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Ольга Ревук – заступник Міністра соціальної політики України, заступник Представника Фонду народонаселення ООН в Україні Павло Замостян, президент громадської організації «Ла Страда» Катерина Черепаха, представники Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національної соціальної сервісної служби України, обласних державних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації, працівники Урядового контактного центру: перший заступник директора Олена Антоненко, заступник директора Назар Жолобович та інші.

Модератором онлайн–презентації була директор Урядового контактного центру Ольга Холомєєва. Загалом були присутні близько 80 учасників.

Метою презентації веб-сайту 1547 є підвищення обізнаності українців у питаннях протидії домашньому насильству та отримання необхідної інформації щодо  реагування на такі випадки.

Відкриваючи захід, директор Урядового контактного центру Ольга Холомєєва наголосила на тому, що символічним є те, що початок роботи сайту «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей відбувається під час міжнародної акції «16 днів проти насильства».

Ольга Холомєєва поінформувала присутніх про те, що сайт 1547 створено на виконання відповідного пункту Дорожньої карти щодо покращення діяльності урядової «гарячої лінії» 1547, затвердженої рішенням Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків від 22 квітня 2021 року.

Під час заходу директор Урядового контактного центру докладно поінформувала присутніх про структуру сайту, який працює у бета-версії, про інформацію, якою наповнено сайт та продемонструвала слайди, які показують, як простіше знайти сайт 1547. 

«Наявність сайту надасть більше можливостей для постраждалих та свідків домашнього насильства звернутися до органів виконавчої влади, знайти потрібну інформацію стосовно того, до кого саме і у яких випадках можна й потрібно звертатись за допомогою. Зокрема, на сайті можна ознайомитися з інформацією, що є насильством та які його види існують», –наголосила Ольга Холомєєва.

Особливу увагу очільниця установи акцентувала на тому, що на сайті можна зареєструвати електронне звернення анонімно, без надання персональних даних, а також пройти опитування щодо якості роботи сайту 1547.

Заступник Міністра соціальної політики Ольга Ревук у своєму виступі зазначила, що Дорожня карта стосовно покращення діяльності урядової «гарячої лінії» 1547 була розроблена Міністерством соціальної політики у тісній співпраці з Урядовим контактним центром. Створення сайту – один із 17 заходів Дорожньої карти, що фактично реалізовані. Всього їх налічується 22. «Ми вітаємо Урядовий контактний центр з відкриттям сайту 1547, який дозволить ефективно реагувати на протидію насильству у всіх його проявах», – відзначила Ольга Ревук.

В обговоренні під час презентації активну участь взяли представниці органів, які, за словами Ольги Холомєєвої найчастіше першими стикаються із ситуаціями та наслідками домашнього насильства: це Марина Амонс із Міністерства внутрішніх справ України та Олена Дашутіна з Національної поліції України.

Заступник Представника Фонду народонаселення ООН в Україні Павло Замостян нагадав, що створенню сайту передувала велика організаційна робота щодо запровадження телефонної «гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номером 1547, яку було створено на базі Урядового контактного центру, за його словами, фактично з нуля у минулому році.

Павло Замостян відзначив підтримку, яку надавала Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, в удосконаленні роботи «гарячої лінії» 1547. Одним із завдань на перспективу Павло Замостян бачить забезпечення можливості скеровувати дзвінки з телефону 1547 на екстрений номер 102.

Важливість створення сайту 1547 у період пандемії коронавірусу відзначила Катерина Черепаха – президент громадської організації «Ла – Страда». «Запровадження такого формату допомоги людям у випадках домашнього насильства, крім телефонного зв’язку, є важливим джерелом доступу до необхідної інформації», – наголосила Катерина Черепаха. 

На завершення заходу до обговорення долучилася Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко. Вона передала вітання учасникам презентації від Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної. Також Катерина Левченко відзначила, що створення сайту 1547 є одним із інструментів координації взаємодії державних органів з громадськими організаціями та міжнародними громадськими організаціями. Така синергія допоможе громадянам відстоювати свої права. Новорічним подарунком назвала Катерина Левченко створення сайту 1547.

Наприкінці презентації директор Урядового контактного центру Ольга Холомєєва подякувала всім учасникам за співпрацю у створенні сайту, зокрема щодо його стартового наповнення, організацію тренінгів для консультантів «гарячої лінії» 1547 тощо. 

«Запрошую всіх долучитися до наповнення контенту сайту 1547 та чекаю на пропозиції щодо його вдосконалення. Також прошу презентацію «Як знайти сайт 1547» розповсюдити шляхом розміщення на своїх ресурсах», -наголосила Ольга Холомєєва.