- Що таке безоплатна первинна правова допомога та хто має право її отримати?
- Які види правових послуг включає безоплатна первинна правова допомога?
- Як подати звернення для отримання безоплатної первинної правової допомоги?
- Що таке безоплатна вторинна правова допомога і які види правових послуг вона включає в себе?
- За яким графіком працюють центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги?
- Чи зобов'язана особа, якій надається безоплатна вторинна правова допомога, нести витрати по своїй справі (судовий збір, поштові витрати тощо)?
- Кого призначають центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги?
- Хто має право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги?
- Які документи підтверджують належність особи до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу?
- Чи мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку?
- Чи мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги особи, які постраждали від домашнього насильства?
- Чи мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги особи, які були затримані правоохоронними органами?
- Які документи необхідно подати дитині (неповнолітній особі) для підтвердження належності до суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу?
- Хто може як законний представник дитини подати звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги?
- Протягом скількох днів місцевий центр зобов’язаний прийняти рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначити адвоката/юриста центру?
- Якщо особа не належить до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, але не має можливості залучити адвоката за договором. Яким чином у цьому випадку мені зможуть допомогти в центрі?
- Яким чином отримати правову допомогу особам з обмеженими фізичними можливостями, які не можуть самостійно звернутися до центру?
- Як потерпілим у кримінальних провадженнях особам отримати безоплатну вторинну правову допомогу та які надати документи?
- Які є підстави для відмови особі в наданні безоплатної вторинної правової допомоги?
- Які є підстави для припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги місцевим центром?
Так, особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
До звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги така особа може подати, зокрема(для підтвердження її належності до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу):
витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому міститься інформація про вчинення злочину, пов’язаного з насильством;
талон-повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з насильством, виданий уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, за формою, затвердженою МВС;
копія протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
копія постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з насильством;
копія заяви до суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;
рішення суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;
копія винесеного працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції термінового заборонного припису;
направлення постраждалих осіб до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, складене за формою, затвердженою Мінсоцполітики (видається районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад, чи загальними/спеціалізованими службами підтримки постраждалих осіб).