25 листопада відбулася презентація соціальної кампанії «Річ у тім 2.0», яка проводиться в межах щорічної Всесвітньої акції «16 днів проти насильства», за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України, під патронатом Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, за участі Першої леді України Олени Зеленської та за підтримки міжнародних партнерів.
У заході також взяли участь Почесна Амбасадорка UNFPA Україна Марія Єфросініна, Міністр внутрішніх справУкраїни Денис Монастирський, Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, Координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані, Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, режисерка Ірина Цілик.
До участі у заході була запрошена директор Урядового контактного центру Ольга Холомєєва.
Під час презентації кампанії, яка проходила у Києві, на Спортивній площі, було відкрито виставку «Річ у тім 2.0», присвячену проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві.
На виставці представлено 16 предметів, що пов’язані з реальними історіями домашнього насильства, зокрема дитячі іграшки, косметика, посуд. Усі предмети взяті з реальних справ і кримінальних зведень Міністерства внутрішніх справ України. Відсканувавши розміщені поруч з експонатами QR-коди, можна почути ці історії.
Як зазначила у своєму виступі Олена Зеленська, про це страшно читати й слухати, але мусимо, бо насильство боїться розголосу. Відомі люди – актори, ведучі, музиканти, спортсмени озвучили 16 історій. У фокусі кожної з них – річ, що стала знаряддям домашнього насильства або асоціюється з ним.
Перша леді України Олена Зеленська закликала не мовчати про насильство: «Якщо знаєте про насильство поряд із вами – не мовчіть. Якщо ви жертва – не бійтеся звернутися по допомогу. Ви не самі!».
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина акцентувала увагу на тому, що «Річ у тім 2.0» – це кампанія про небайдужість до постраждалих від домашнього насильства, включно з дітьми. Вона спрямована на захист і допомогу жертвам домашнього насильства, які часто не можуть себе захистити або, через стрес, усвідомити, що трапилось та що слід робити у такій ситуації.
Зокрема, Ольга Стефанішина зазначила, що в Україні діє «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, за телефонним номером 1547. На ній цілодобово надають психологічні та юридичні консультації. Безкоштовно та анонімно.
Учасники заходу у своїх виступах донесли основну мету соціальної кампанії «Річ у тім 2.0»: необхідність інформування суспільства щодо неприпустимості будь-яких проявів насильства, створення нульової толерантності до цього явища, а також привернення уваги до того, що постраждати від насильства може кожен/на.
По завершенню презентації було запущено флешмоб «Проти насильства». Гості підняли догори «помаранчеві долоні», які сформували помаранчеву площу.