- Що таке безоплатна первинна правова допомога та хто має право її отримати?
- Які види правових послуг включає безоплатна первинна правова допомога?
- Як подати звернення для отримання безоплатної первинної правової допомоги?
- Що таке безоплатна вторинна правова допомога і які види правових послуг вона включає в себе?
- За яким графіком працюють центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги?
- Чи зобов'язана особа, якій надається безоплатна вторинна правова допомога, нести витрати по своїй справі (судовий збір, поштові витрати тощо)?
- Кого призначають центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги?
- Хто має право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги?
- Які документи підтверджують належність особи до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу?
- Чи мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку?
- Чи мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги особи, які постраждали від домашнього насильства?
- Чи мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги особи, які були затримані правоохоронними органами?
- Які документи необхідно подати дитині (неповнолітній особі) для підтвердження належності до суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу?
- Хто може як законний представник дитини подати звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги?
- Протягом скількох днів місцевий центр зобов’язаний прийняти рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначити адвоката/юриста центру?
- Якщо особа не належить до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, але не має можливості залучити адвоката за договором. Яким чином у цьому випадку мені зможуть допомогти в центрі?
- Яким чином отримати правову допомогу особам з обмеженими фізичними можливостями, які не можуть самостійно звернутися до центру?
- Як потерпілим у кримінальних провадженнях особам отримати безоплатну вторинну правову допомогу та які надати документи?
- Які є підстави для відмови особі в наданні безоплатної вторинної правової допомоги?
- Які є підстави для припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги місцевим центром?
Отримати безоплатну первинну правову допомогу можна звернувшись до одного з місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги особисто або подати письмове звернення.
Працівники центру нададуть консультацію/роз’яснення з правових питань усно або підготують консультацію/роз’яснення з порушеного питання у письмовій формі протягом 10 днів з моменту подання звернення.
Також подати звернення за безоплатною первинною правовою допомогою можна до центральних та місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції.
Такі органи у разі письмового звернення осіб про надання безоплатної первинної правової допомоги, з питань, що віднесені до їх повноважень, зобов’язані надати протягом 30 календарних днів з дня надходження звернення.
Якщо питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, такий орган протягом п’яти календарних днів повинен надіслати це звернення до відповідного органу та повідомити про це особу, яка подала звернення.